Бүгін: 13.12.2017
Дені сау ұлт бәсекеге қабілетті деп атауға болады. Сондықтан, біздің мемлекеттік саясаттың стратегиялық бағыттарының бірі бұқаралық спорт қозғалысын кеңейту болып табылады.Н.Ә. Назарбаев

2017 жылдың 8 қазан күні Тараз қаласының Орталық стадионында Қазақстан Республикасының «Мүмкіндігі шектеулі азаматтар күніне» орай  дене мүмкіндігі шектеулі Тараз қаласы тұрғындарының арасындағы спартакиадасы жеңіл атлетика, дойбы, ат спорты және дартс спорт түрлерінен өткізілді.

Жарысты өткізудегі жалпы басшылық Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасы және Тараз қаласы әкімдігі бірлесіп жүргізді. Ұйымдастыру Тараз қаласы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі мен «Дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы» КМҚК-ы мен спорт түрлері бойынша төрешілер алқасына жүктелді.

Жарыстың ашылу салтанатында Жамбыл облысы әкімінің мүмкіндігі шектеулі азаматтар мәселесі бойынша кеңесшісі Төлегенов Руслан Камшыбекұлы, Жамбыл облысы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт басқармасының әкімшілік бөлімінің басшысы Шопанов Керімбек Талмахамбетұлы, «Дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы» КМҚК-ы басшысы Бейсембаев Саттар Ерғалиұлы, «Нақты көмек» қоғамдық бірлестігінің төрайымы Ахметова Шолпан Дәукенқызы, «Жандану» қоғамдық бірлестігінің төрағасы Юлдашев Заир Рахимович сынды құрметті азаматтар қатысып құттықтау сөз сөйледі.

Жарысқа барлығы 20 командадан 212 адам қатысты.

Спартакиаданың жеңімпаздары мен жүлдегерлері тиісті дәрежелі дипломдармен, медальдармен және бағалы сыйлықтарымен марапатталды. Сонымен қатар, «Нақты көмек» қоғамдық бірлестігі тарапынан естелік сыйлықтар табыс етелді.

Жарыс қорытындысы бойынша, мүмкіндігі шектеулі азаматтар спорт түрлері бойынша төмендегі нәтижеге қол жеткізді:

 

Жеңіл атлетика 100 м. (ТҚАЗ, 14-23 жастар ұлдар)

1-орын – Ширикбаев Нариман

2-орын – Вешнешевский Кирил

3-орын – Ганиев Рустам

 

Жеңіл атлетика 60 м. (ТҚАЗ, 14-23 жастар қыздар)

1-орын – Әбілхасымқызы Салтанат

2-орын – Яковлева Анастасия

 

Жеңіл атлетика 100 м. (ТҚАЗ, 24-40 ерлер)

1-орын – Аргынбаев Ерлан

1-орын – Мирхалиев Василий

 

Жеңіл атлетика 60 м. (ТҚАЗ, 24-40 әйелдер)

1-орын – Ткаченко Наташа

 

Жеңіл атлетика 100 м. (ТҚАЗ, 40 жастан жоғары ерлер)

1-орын – Обласов Анатолий

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Спешиал Олимпикс, 14-23 жастар ұлдар)

1-орын – Байбулатов Даулет

2-орын – Морозов Данил

2-орын – Товпинец Руслан

3-орын – Саипов Айдын

 

Жеңіл атлетика 60 м. (ТҚАЗ, 14-23 жастар қыздар)

1-орын – Шеленкова Лидия

2-орын – Чуйкова Светлана

3-орын – Советкали Кундыз

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Спешиал Олимпикс, 14-23 жастар ұлдар)

1-орын – Аскар Диас

2-орын – Таукебаев Баглан

3-орын – Бурбеков Ахат

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Спешиал Олимпикс, 24-40 ерлер)

1-орын – Смаилов Нуркен

2-орын – Душанов Серик

3-орын – Оспанов Жандос

 

 Жеңіл атлетика 60 м. (Спешиал Олимпикс, 24-40 әйелдер)

1-орын – Сабырова Захида

2-орын – Барашова Наталья

3-орын – Соколова Татьяна

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Спешиал Олимпикс, 40 жастан жоғары ерлер)

1-орын – Панков Константин

2-орын – Еркебаев Мухтар

3-орын – Обиден Сергей

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Спешиал Олимпикс, 40 жастан жоғары әйелдер)

1-орын – Бубененко Ирина

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Көз сырқаты, 10-13 жас ұлдар)

1-орын – Ильяс Дулат

2-орын – Нурбол Жандос

3-орын – Альтемир Бегали

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Көз сырқаты, 10-13 жас қыздар)

1-орын – Сапарали Сара

2-орын – Кунракпаева Жанур

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Көз сырқаты, 14-23 жас ұлдар)

1-орын – Айтжанов Нурсултан

2-орын – Жиенбай Сапарбай

3-орын – Айдуллаев Айдос

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Көз сырқаты, 14-23 жас қыздар)

1-орын – Дүйсенбкқызы Шұғыла

2-орын – Игиликова Мадина

3-орын – Садыкова Газиза

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Көз сырқаты, 24-40 жас ерлер)

1-орын – Таран Лександр

2-орын – Ханбабаев Тоиржон

3-орын – Сертеков Бернар

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Көз сырқаты, 40 жастан жоғары ерлер)

1-орын – Атакозиев Ермек

2-орын – Муканбетов Еркин

3-орын – Спанов Калдыбек

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Көз сырқаты, 40 жастан жоғары әйелдер)

1-орын – Джамаева Алмагул

2-орын – Коныратбаева Жанна

3-орын – Боглаева Нурия

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Есту қабілеті төмен, 10-13 жас қыздар)

1-орын – Син Алена

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Есту қабілеті төмен, 14-23 жас ұлдар)

1-орын – Кокамбаев Жан

2-орын – Бекжанов Елдос

3-орын – Ансабек Рауан

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Есту қабілеті төмен, 14-23 жас қыздар)

1-орын – Атаходжаева Надира

2-орын – Улыкпанова Диана

 

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Есту қабілеті төмен, 24-40 жас ерлер)

1-орын – Қырықбаев Қуаныш

2-орын – Қадыр Жандар

3-орын – Алибаев Еркебулан

 

Жеңіл атлетика 60 м. (Есту қабілеті төмен, 24-40 жас әйелдер)

1-орын – Сибирякова Яна

2-орын – Нурымова Алия

3-орын – Сарсенбаева Жанар

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Есту қабілеті төмен, 40 жастан жоғары ерлер)

1-орын – Тажиев Нурлыбек

2-орын – Анаркулов Болатбек

 

Жеңіл атлетика 100 м. (Есту қабілеті төмен, 40 жастан жоғары әйелдер)

1-орын – Адилова Кулжамиля

2-орын – Таукебаева Сандугаш

 

Мүгедек арбада жарыс 100 м. (ТҚАЗ, ерлер)

1-орын – Гришин Владимор

2-орын – Есебаев Сабит

3-орын – Ширикбаев Умертай

 

Мүгедек арбада жарыс 100 м. (ТҚАЗ, әйелдер)

1-орын – Ахметова Наргиза

2-орын – Габидуллина Зульфия

3-орын – Ибраева Эльмира

 

Дойбы «64» (ТҚАЗ, есту қабілеті төмен, ерлер)

1-орын – Ким Антон

2-орын – Ли Ирефий

3-орын – А.Имашев

 

Дойбы «64» (ТҚАЗ, есту қабілеті төмен, әйелдер)

1-орын – Шихова Факия

2-орын – Ем Флора

3-орын – Ким Розалия

 

Дойбы «64» (Көз сырқаты, ерлер)

1-орын – Рахатұлы Дарын

2-орын – Шадаркулов Нуржан

3-орын – Истаев Бауыржан

 

Дойбы «64» (Көз сырқаты, әйелдер)

1-орын – Егембаева Енлик

2-орын – Хусейнова Зина

3-орын – Онгарбаева Колганат

 

Дойбы «64» (Спешиал Олипикс, ерлер)

1-орын – Сейт Ақылбек

2-орын – Тулендиева Сагыныш

3-орын – Еркебаев Мухтар

 

Дойбы «64» (Спешиал Олипикс, әйелдер)

1-орын – Абрашова Нуржамал

2-орын – Волоскова Кристина

3-орын – Сабырова Захида

 

Дартс (ТҚАЗ, ерлер)

1-орын – Геймбихнер Андрей

2-орын – Дилдабеков Руслан

3-орын – Мырзахметов Азамат

 

Дартс (ТҚАЗ, әйелдер)

1-орын – Мурзагалиева Зарина

2-орын – Приданова Вера

3-орын – Мамучева Ирина

 

Дартс (Есту қабілеті төмен, ерлер)

1-орын – Курманов Дулат

2-орын – Молдашев Галымбет

3-орын – Губашев Алексей

 

Дартс (Есту қабілеті төмен, әйелдер)

1-орын – Летучая Валентина

2-орын – Диханбаева Динара

3-орын – Син Елена

 

Ат спорты (ТҚАЗ, ерлер)

1-орын – Мадияров Қуаныш

2-орын – Ынтыкбаев Жарас

3-орын – Кабираев Бакытжан

 

Ат спорты (ТҚАЗ, әйелдер)

1-орын – Сатыбекова Маржан