2017 жылдың 3-5 маусым аралығында Тараз қаласындағы Абай даңғылы, 113, Орталық стадионында тірек-қимыл аппараты зақымданған және көру қабілеті төмен спортшылар арасындағы Қазақстан Республикасының 5-ші Спартакиадасына Жамбыл облысының іріктеу жарысы өтті.
Аталған спартакиадаға Тараз қаласы мен облыс аудандарынан 81 спортшы қатысты.
Қатысқан командалар:
Тараз қаласы «Дене мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған спорт клубы»
Жамбыл ауданы
Меркі ауданы
Байзақ ауданы
Т.Рысқұлов ауданы
Шу ауданы
Спорт түрлері:
- Жеңіл атлетика (ТҚАЗ, көз сырқаты)
- Үстел теннисі (ТҚАЗ)
- Пауэрлифтинг(ТҚАЗ)
- Шахмат (көз сырқаты)
- Дойбы (көз сырқаты)
- Тоғызқұмалақ (ТҚАЗ, көз сырқаты)
Жарыстың мақсаты мен міндеті
- Тірек-қимыл аппараты зақымданған және көру қабілеті төмен мүгедек спортшыларды дене шынықтырумен және спортпен белсенді айналысуға шақыру;
- Тірек-қимыл аппараты зақымданған және көру қабілеті төмен спортшылардың спорттық шеберлігін жетілдіру;
- Тірек-қимыл аппараты зақымданған және көру қабілеті төмен спортшылар арасындағы Қазақстан Республикасының 5-ші Спартакиадасына Жамбыл облысының құрама командасына іріктеу.
Жарыстың қорытындысы бойынша төмендегідей жеңімпаз – жүлдегерлер анықталды:
1.Жеңіл атлетика (ТҚАЗ, көз сырқаты)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Досмаилов Б. |
Байзақ ауданы |
13,67 |
І |
2 |
Адамбеков Ә. |
Шу ауданы |
13,90 |
ІІ |
3 |
Сейлхан С. |
Тараз қаласы |
13,95 |
ІІІ |
Көз сырқаты 100 м (Ерлер)
1 |
Сертеков Б. |
Жамбыл ауданы |
16,45 |
І |
Көз сырқаты 200 м (Ерлер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Адамбеков Ә. |
Шу ауданы |
30,00 |
І |
2 |
Шәміл Р. |
Қордай ауданы |
30,10 |
ІІ |
3 |
Таласбаев Б. |
Тараз қаласы |
31,58 |
ІІІ |
Көз сырқаты 800 м (Ерлер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Ханбабаев Т. |
Тараз қаласы |
3,04,30 |
І |
ТҚАЗ 100 м (Ерлер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Абилдаев Г. |
Тараз қаласы |
16,49 |
І |
2 |
Өксікбай Н. |
Т.Рысқұлов ауданы |
16,79 |
ІІ |
3 |
Аргынбаев Е. |
Тараз қаласы |
27,31 |
ІІІ |
ТҚАЗ 200 м (Ерлер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Өксікбай Н. |
Т.Рысқұлов ауданы |
36,58 |
І |
2 |
Аргынбаев Е. |
Тараз қаласы |
51,55 |
ІІ |
Көз сырқаты 100 м (әйелдер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Боглаева Н. |
Байзақ ауданы |
13,67 |
І |
2 |
Балыкбаева Т. |
Тараз қаласы |
13,90 |
ІІ |
3 |
Кулгарбаева К. |
Тараз қаласы |
13,95 |
ІІІ |
Көз сырқаты 200 м (әйелдер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Кулгарбаева К. |
Тараз қаласы |
1,16,20 |
І |
ТҚАЗ 100 м (әйелдер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Яковлева А. |
Тараз қаласы |
16,56 |
І |
2 |
Әбілхасымқызы С. |
Тараз қаласы |
17,40 |
ІІ |
ТҚАЗ 200 м (әйелдер)
№ |
Т.А.Ә |
Команда |
Уақыты |
Орны |
1 |
Әбілхасымқызы С. |
Тараз қаласы |
38,38 |
І |
2 |
Яковлева А. |
Тараз қаласы |
39,18 |
ІІ |
2.Үстел теннисі (ТҚАЗ)
Ерлер
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Мукашев А. |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Дулатбаев Б. |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Станбек Е. |
Байзақ ауданы |
ІІІ |
Әйелдер
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Приданова В. |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Ем Ф. |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Ким Р. |
Байзақ ауданы |
ІІІ |
3. Пауэрлифтинг(ТҚАЗ)
67,5кг
№ |
Т.А.Ә |
ауданы |
Салмақ дәрежесі |
орны |
1 |
Акрамов Фахритдин |
Тараз қаласы |
54 кг |
І |
2 |
Ким Роман |
Тараз қаласы |
65 кг |
ІІ |
3 |
Ширикбаев Умиртай |
Т.Рысқұлов ауданы |
55 кг |
ІІІ |
+67,5 кг
№ |
Т.А.Ә |
ауданы |
Салмақ дәрежесі |
Орны |
1 |
Дилдабеков Руслан |
Тараз қаласы |
81кг |
І |
2 |
Ураков Куан |
Тараз қаласы |
86 кг |
ІІ |
3 |
Ахмедов Данияр |
Т.Рысқұлов ауданы |
75 кг |
ІІІ |
4.Шахмат
Көз сырқаты (ерлер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Ни Е. |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Сейлхан С. |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Увалиев А. |
Меркі ауданы |
ІІІ |
Көз сырқаты (Әйелдер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Турдалиева М |
Шу ауданы |
І |
2 |
Назарбекова М. |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Джамаева А. |
Жамбыл ауданы |
ІІІ |
5. Дойбы
Көз сырқаты (Ерлер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Айдосов А. |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Досмаилов Б. |
Байзақ ауданы |
ІІ |
3 |
Әбдір М. |
Тараз қаласы |
ІІІ |
Көз сырқаты (Әйелдер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Егембаева Е. |
Жамбыл ауданы |
І |
2 |
Хусеинова З. |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Назарбекова Н. |
Байзақ ауданы |
ІІІ |
6. Тоғызқұмалақ
Көз сырқаты (Ерлер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Шәміл Ришад |
Қордай ауданы |
І |
2 |
Таласбаев Бекзат |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Мукамбетов Еркін |
Байзақ ауданы |
ІІІ |
4 |
Айсаев Тимур |
Шу ауданы |
ІІІ |
Көз сырқаты (Әйелдер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Орманова Гүлнар |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Дильдабекова Турсынкуль |
Тараз қаласы |
ІІ |
ТҚАЗ (Ерлер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
2 |
Чулекеев Марат |
Т.Рысқұлов ауданы |
І |
3 |
Станбек Ерсен |
Т.Рысқұлов ауданы |
ІІ |
4 |
Тыналиев Мухтар |
Тараз қаласы |
ІІІ |
ТҚАЗ (Әйелдер)
№ |
Аты-жөні |
Команда |
Орны |
1 |
Ағабаева Айнұр |
Тараз қаласы |
І |
2 |
Сурамбаева Шолпан |
Тараз қаласы |
ІІ |
3 |
Кеупова Халида |
Т.Рысқұлов ауданы |
ІІІ |